• Ka-Bar - Nůž Ka-Bar TDI Large Tanto

Ka-Bar - Nůž Ka-Bar TDI Large Tanto

Kód:X-KB1484
Naše cena:2 230 Kč vč. DPH
Cena bez DPH:1 843 Kč
Dostupnost:
Informace k dostupnostiskladem

Výrobce:Ka-Bar
Množství:

Popis produktu:

Čepel typu Tanto. Nůž určený jako poslední záchrana při napadení - velká verze s černou rukojetí. Byl vyvinut pro policisty, kteří jsou přinuceni se bránit v těsném prostoru nebo při boji nemohou použít střelnou zbraň. Nůž umožňuje velmi rychlé tasení, snadné skryté nožení na mnoha místech pod oděvem. Svojí poměrně nezvyklou konstrukcí zajišťuje velmi dobré sevření v dlani, ve které je dokonale ukotven a umožňuje použít krátké seky a bodnutí, které bývají účinné i pokud je policista při napadení téměř znehybněn sevřením povalením na zem, atd. S trochou nadsázky se dá říct, že s tímto nožem se lze vysekat i z pekla. Nůž je dodáván spolu s taktickou plastovou pochvou. délka nože - 200mm délka čepele - 95mm tloušťka čepele - 4mm materiál čeplele - AUS 8A Stainless Steel, 57-59 CR materiál rukojeti - Zytel

Čepel:

AUS 8 Stainless Steel
Ocel AUS8-A je martenzitická nerez ocel, která se nachází lehce pod klasickou ocelí 440C a má uhlík-chromový poměr 0,57/13 % v austenitu, který vzniká při teplotě 1100°C. Její tvrdost je při kalení do oleje a následném žíhání na 150°C na úrovni 62 až 63HRC. Praktické zkušenosti s aplikací lze najít u takových firem jako Spyderco, Cold Steel, CRKT i nožírů jednotlivců – A. G. Russell. Jedná se o nože Deerhunter (Russell), Kalypso Jr. (Spyderco), velký a malý Voyager (Cold Steel) a již vzpomínaná M16 (CRKT), u kterých byla hodnocena odolnost proti korozi a životnost v porovnání s ocelemi VG-10 a D2. U nožů Deerhunter (srovnatelné vlastnosti) a nižší řezací schopnosti než ocel D2, VG-10 a CPM-10V u zkoušek Calypso Jr. při řezání lan, dřeva a vrstveného materiálu. Voyagery z oceli AUS8-A od fy Cold Steel, jak střední v porovnání s čepelí z oceli U2, tak hlavně velký Voyager u řezacích zkoušek, prokázaly velmi dobré výsledky (s velkým Voyagerem fy Cold Steel vyhrála několik předváděcích zkoušek na výstavách nožů!). Finálně lze ocel AUS8-A zařadit přímo mezi oceli 12C27 a 13C26, resp. 8C13CrMoV a to hlavně s ohledem na slitinový poměr uhlík/chróm a austenitizační teplotu 1100°C. Tvrdost a korozivzdornost je ale mírně zlepší. Obsah karbidů je v strukturním objemu vyšší a to má za následek jejich mikrovylamování při řezném procesu. To se projevuje poklesem ve stabilitě ostří. Odolnost proti opotřebení je u čepele z AUS8-A je dobrá. Ocel je hodnocena jen jako řezný nástroj, což není vždy to jediné využití. Stačí změnit dosahovanou tvrdost oceli (místo 63 HRC jen 60 HRC a pohled na využití oceli je hned trochu jiný (fy Benchmade).

 

KA-BAR Knives

KA-BAR Knives je dceřinou společností Alcas Corporation, mezinárodně uznávané společnosti vyrábějící cutlery Olean, New York. KA BAR Nože vyrábí mmj. i slavný Kabar USMC Fighting Utility Knife, a spoustu dalších nožů pro outdoor, myslivost, rybáře apod.

KATEGORIE

NOVINKY EMAILEM

  • Chcete dostávat pravidelné
    info o novinkách?